UPDATE: Evenimentul Christmas Rock se transformă în festival. Trupele Pseudonoise, Stone Light şi Cargo vor concerta pe 15 decembrie 2013, iar Mike Terrana Band şi Trooper pe 16 decembrie 2013. Află mai multe detalii!

Clubul The Silver Church din Bucureşti va găzdui una dintre cele mai nonconformiste petreceri rock de Crăciun, sub numele „Christmas Rocks„, pe 16 decembrie 2013, anunţă Phoenix Entertainment. Dacă ne gândim că vor concerta carismaticul toboşar Mike Terrana, alături de trupa sa nou înfiinţată, dar şi Trooper, una dintre cele mai iubite formaţii rock din România, deja ne putem face o idee despre cât de intens va fi evenimentul.

Fiecare fan va primi un cadou semnat de artişti

Pe lângă muzică, organizatorii le mai dau o veste fanilor rock-ului: în spiritul lui Moş Crăciun, toţi deţinătorii de bilete vor primi un cadou cu semnături originale. O altă veste bună este aceea că cei care se vor grăbi să achiziţioneze primele 200 de bilete, vor intra într-o tragere la sorţi pentru un meet and greet cu Mike Terrana şi Trooper.

Mike Terrana este un toboşar american ce adoptă stilul hard rock şi heavy metal şi a devenit extrem de apreciat şi cunoscut în urma colaborării excelente cu Tarja Turunen, pe care a însoţit-o în turneele sale, dar şi pentru alte colaborări de succes cu nume mari precum Steve Lukather, Tony Macalpine, Yngwie Malmsteen, Axel Rudi Pell, Masterplan, Gamma Ray sau Rage.

Terrana nu se distinge numai prin talentul său de percuţionist, ci este şi un showman excepţional, concertele sale fiind o adevarată infuzie de energie. În traseul său muzical, Mike a fost influenţat de muzica anilor ’60-’70, lucru care se observă şi în stilul abordat acum de Terrana Band.

La concertul din The Silver Church, Mike Terrana şi trupa sa îşi vor încânta fanii atât cu piese proprii, cât şi cu un tur istoric al celor mai cunoscute piese rock, adevărate legende în această industrie, interpretând piese aparţinând celor de la Led Zeppelin sau Black Sabbath. Terrana Band îi mai are în componenţă pe chitaristul şi vocalistul Fabri Kiarelli, precum şi pe bassistul Alberto Bollati.

Trooper nu mai are nevoie de nicio prezentare, numărând o mulţime de fani pe care i-au câştigat treptat şi muncind mult în cei 18 ani de activitate. Trupa a lansat pana în prezent 7 albume, a susţinut sute de concerte şi a câştigat numeroase premii la concursurile de profil din România. Totodată, e demn de menţionat şi faptul că au cântat în deschiderea unor artişti de calibru cum ar fi Prodigy, Sepultura, The Cult, Rasmus, Iron Maiden, Nazareth sau Manowar.

Bilete Christmas Rocks în The Silver Chuch

Biletele pentru concertul Christmas Rocks sunt disponibile în reţeaua Eventim şi online pe www.eventim.ro la preţurile de 50 de lei (până pe 27 noiembrie), 60 de lei (în perioada 28 noiembrie – 15 decembrie) şi 65 de lei în ziua concertului.

Perioada Preţ
Până pe 27 noiembrie 2013 50 lei cumpără bilete
În perioada 28 noiembrie – 15 decembrie 2013 60 lei cumpără bilete
În ziua concertului 65 lei cumpără bilete