Acest eveniment a avut loc in data de 17 Mar 2012.
Vezi alte evenimente cu , , .
Vezi alte evenimente la din .

Sâmbătă, 17 martie 2012, de la ora 20:00, în clubul Ageless din Bucureşti vor concerta trupele Syn Ze Sase Tri, Ka Gaia An şi An Theos.

Syn Ze Sase Tri este o formaţie din Timişoara, care a fost înfiinţată în 2007. Melodiile trupei se încadrează în genul atmospheric black metal, având ca sursă de inspiraţie istoria şi miturile Transilvaniei. Membrii trupei vor concerta pentru prima dată la Bucureşti, fiind mai mult o prezenţă obişnuită pe scenele europene.

Ka Gaia An este una dintre trupele apreciate din scena folk metal-ului din România. Formaţia este destul de cunoscută în aria underground-ului românesc. Muzica celor de la Ka Gaia An aduce aminte de obiceiurile străbune, de emoţii şi de viaţa spirituală.

An Theos este tot una dintre formaţiile de folk metal din România. Temele predominante din muzica trupei sunt folclorul, dacii, mitologia ancestrală şi tradiiţiile româneti. An Theos a fost înfiinţată în 2010, însă debutul scenic a avut loc de-abia în 2012.

Preţul unui bilet de acces este de 20 lei, disponibil în seara evenimentului de la intrarea în locaţie.